Natten til torsdag kl. 01.58 spottede en patrulje to personer, der forlod en bil på parkeringspladsen bag Viby Centeret på Stenkildevej i Viby J.
Har du lyst til at være en del af et fællesskab, som sammen med børnefamilier to gange om måneden skaber tid, hygge og spiser aftensmad sammen? Så bliv frivillig.
Danmark er videre og skal på lørdag spille mod Tjekkiet. Vil du se kampen sammen med andre og heppe på Danmark helt fra Viby, så gælder det om at få reserveret nu.
JEG STÅR OG MANGLER KONTANTER - KAN DU HJÆLPE?
En ny målsætning om, at alle nye trævarer skal være FSC®-certificerede, lægger et pres på møbelkædens leverandører i bæredygtighedens tegn. FSC mener, at kædens ultimatum er vigtigt og ambitiøst.
Jordbærsæsonen er over os, og det er blevet tid til at tage ud i sommerlandet og plukke kurve fulde af søde, røde bær. Vi har derfor samlet en guide til, hvor du finder de bedste pluk-selv steder i Aarhus og omegn.