Seneste opdateringer fra Østjyllands Politi på X: https://t.co/d11LiUm1HC
Viby J har været udsat for to indbrud i januar. Det første indbrud fandt sted på Stenhøjsvej mellem onsdag d. 21. januar kl. 15.00 og søndag d. 25. januar kl. 14.30.
Lørdag aften modtog Østjyllands Politi en anmeldelse om en stjålet bil fra Christian X’s Vej i Viby J. Tyveriet menes at være sket mellem kl. 19.50 og kl. 20.10. Søndag formiddag kl. 11.18 blev politiet igen kontaktet, denne gang med en anmeldelse fra Ormslevvej i Viby J, hvor ejeren havde genkendt sin stjålne bil på en parkeringsplads.
4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Viby J. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Er du på udkig efter spændende aktiviteter i Viby J den kommende uge? Gør dig klar til fællesskab og sjov, uanset om du er til musik, sport eller sociale sammenkomster.
Der er blevet begået indbrud på Råhøjparken i Viby J. Indbruddet fandt sted mellem lørdag den 24. januar kl. 16:00 og kl. 19:20.
Lørdag den 24. januar klokken 18:00 blev der begået indbrud på Råhøjparken i Viby J. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke offentliggjort.
Østjyllands Politis Specialpatrulje modtog et tip, der førte til en vellykket operation mod narkohandel i Viby J. Betjentene kontaktede et telefonnummer og udgav sig for at være interesseret i at købe hash. Sælgeren reagerede hurtigt, og en handel blev aftalt på Skanderborgvej i Viby J.
Inden for det seneste døgn er der blevet anmeldt syv indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds. To af disse indbrud fandt sted i Viby J.
Aarhus Kommune gennemfører stor beredskabsøvelse for at teste håndtering af strømsvigt på plejehjem i forbindelse med ekstremt vejr.
Der er blevet anmeldt fire indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Søskrænten i Viby J.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Viby J.
I løbet af det seneste døgn er der blevet anmeldt tre indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Råhøjvænget i Viby J tirsdag den 20. januar.
Viby J byder på en weekend fyldt med spændende oplevelser, fra fodboldsymposium og Kim Larsen-hyldest til kulturelle arrangementer og sportsaktiviteter. Læs mere om, hvad du kan opleve denne weekend.